STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Adobe Photoshop CC zavedl přímou podporu 3D tisku a vypadá to nadějně

Sdílejte tento článek na Twitteru
23. 1. 2014, napsal | 1 komentář

Kdo ignoruje 3D tisk, jako by nebyl. Takové je alespoň zdání, když se s technologiemi aditivní výroby setkáváme div ne, že i v pekárně při ranním zastavení pro snídani. Do Photoshopu přesto 3D tisk tak nějak patří.

Není proto divu, že se v Adobe této příležitosti chopili s vervou sobě vlastní a výsledek jejich snažení v podobě aktualizace softwaru Photoshop CC vypadá věru slibně (to je „ten“ Photoshop, který si už nemůžete koupit, ale jenom pronajmout přes webový servis Adobe Creative Cloud).

Photoshop CC pošle data na libovolnou 3D tiskárnu, včetně těch barevných, samozřejmě. Zdroj: Adobe

Photoshop CC pošle data na libovolnou 3D tiskárnu, včetně těch barevných, samozřejmě. Zdroj: Adobe

Program by měl zvládnout automatické opravy 3D modelů, což je pro spoustu uživatelů dosud poměrně značný problém. Samozřejmě si pak poradí s automatickým generováním nezbytných podpor.

Při 3D tisku dokáže přímo komunikovat s vaší vlastní 3D tiskárnou. Pokud žádnou nemáte, je rozhraní napojeno on-line na službu Shapeways.com, a to do takové míry, že přímo ve Photoshopu zvolíte materiál, z něhož má být výrobek vytvořen.

Chcete vědět víc? Podívejte se na video…

Komentáře k tomuto článku

  1. radusis napsal:

    Je to pěkné a rozšíří to možnosti práce s Photoshopem.
    Zásadní problém ovšem spočívá v Photoshopu CC samotném, který nejde koupit, ale lze si ho pouze pronajmout(!). Nenasytné Adobe zkouší nový trik, jak lehce přijít ke stálému přísunu peněz. Na jedno však zapomíná – že poslední slovo má vždy uživatel. Za těchto podmínek si může Photoshop koupit jen blázen.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.