3Dexpo 2016: Největší výstavu a konferenci o stolním 3D tisku v Česku opět ozdobí unikátní souboj 3D tiskáren

Sdílejte článek přátelům →

Ať už se o 3D tisk zajímáte jen zlehka, nebo jeho možnostmi už doslova žijete, 3. ročník výstavy 3Dexpo si nesmíte nechat ujít. Loňskou akci během tří dnů navštívilo na 700 registrovaných a mnoho set neregistrovaných návštěvníků, kteří shlédli expozice víc než dvacítky vystavovatelů. I pro letošek padla volba na výstavní areál PVA Expo v pražských Letňanech – a to v termínu 10. až 13. května 2016. Na rovnou 500 metrech čtverečných výstavní plochy a dalších 100 metrech pro doprovodný program se vám představí desítky firem i jednotlivců zabývajících se 3D tiskem, 3D skenováním a modelováním, stejně jako souvisejícími službami. Chybět nebude ani zajímavými řečníky nabitá odborná konference, módní přehlídka s 3D výtisky v hlavní roli či praktické workshopy.

Hlavní akcí prvního dne veletrhu 3Dexpo bude módní přehlídka, na které se 10. května představí kolekce oděvních doplňků a šperků českých návrhářek a návrhářů vytvořených pomocí 3D tisku. Po celé čtyři dny akce – tedy od 10. do 13. května – se na výstavišti v Letňanech budete moci kochat velkou výstavou stolních 3D tiskáren, na které nebude chybět to nejzajímavější, s čím se u nás můžete setkat. Na místě si lze 3D tiskárny, skenery, tiskové materiály a další nejen důkladně prohlédnout, ale rovnou i zakoupit. V rámci samostatných workshopů navíc bude možné si (pod dohledem zkušených lektorů) vybrané stavebnice 3D tiskáren postavit, odladit a odnést domů. Plánovány jsou také kurzy 3D skenování, základů 3D tisku a 3D modelování pro úplné začátečníky.

Módní přehlídka naváže na akci Fashion.stl (na snímku modelky s návrháři a tvůrci doplňků vytvořených pomocí 3D tisku; zdroj: Petr Bláha)
Módní přehlídka přímo naváže na akci Fashion.stl (na snímku modelky s návrháři a tvůrci doplňků vytvořených pomocí 3D tisku; foto: 3D Aréna)

Druhý den proběhne velký souboj 3D tiskáren, který letos 11. května už podruhé prověří nejen kvalitu samotných 3D tiskáren, ale také šikovnost jejich vystavovatelů. Své umění budou muset předvést přímo před očima návštěvníků a na tisku 3D modelu, se kterým se seznámí až těsně před startem klání. Vloni s přehledem zvítězila tiskárna Zortrax M200, kterou jsme vám poté představili v detailní recenzi.

Výsledky letošního souboje budou vyhlášeny další den (12. května) v rámci odborné konference o stolním 3D tisku. Vystoupí na ní přední čeští návrháři zajímavých 3D modelů, výrobci a prodejci 3D tiskáren i znalci zákulisí oboru, kteří se s vámi podělí o současné trendy v této oblasti a ukázky atraktivních projektů.

Výstava 3D tiskáren, skenerů, materiálů, doplňků a služeb se oproti loňsku (na snímku) přesune do větších prostor letňanského výstaviště (foto: Tomáš Vít)
Výstava 3D tiskáren, skenerů, materiálů, doplňků a služeb se oproti loňsku (na snímku) přesune do vzdušnějších prostor letňanského výstaviště (foto: Tomáš Vít)

Výstava 3D technologií 3Dexpo probíhá současně s jarními průmyslovými veletrhy v čele s výstavou For Industry. Na všechny výstavní akce se můžete podívat zdarma po registraci na webu 3Dexpo.cz. Na stejném místě bude zanedlouho k dispozici také prodej vstupenek na odbornou konferenci.

Zájem o konferenci vloni nakonec výrazně převýšil kapacitní možnosti sálu. Velké množství ze 160 posluchačů přitom už samo 3D tiskárnu doma či v práci provozovalo (foto: Tomáš Vít)
Zájem o konferenci vloni nakonec výrazně převýšil kapacitní možnosti sálu. Velké množství ze 160 posluchačů přitom už samo 3D tiskárnu doma či v práci provozovalo (foto: Tomáš Vít)

Stejně jako vloni se organizace ujal tým Vydavatelství Nová média okolo Jana Homoly a zájmový spolek 3D Aréna v čele s Petrem Bláhou. Zpravodajství z výstavy, stejně jako výsledky souboje 3D tiskáren samozřejmě najdete na našem portálu 3D-tisk.cz, který je hlavním odborným mediálním partnerem akce i garantem souboje 3D tiskáren.

Stejně jako vloni nebudou chybět workshopy, na kterých si zájemci za dohledu zkušených tvůrců budou moci sestavit a oživit vlastní stavebnici 3D tiskárny (foto: Tomáš Vít)
Stejně jako vloni nebudou chybět workshopy, na kterých si zájemci za dohledu zkušených tvůrců budou moci sestavit a oživit vlastní stavebnici 3D tiskárny (foto: Tomáš Vít)

Zajímavých věcí bude k vidění opravdu velké množství – nezapomeňte si proto na květen udělat čas! Už dnes se můžete registrovat pro volný vstup. Těšíme se na setkání.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA