Vytiskněte si autonomního mobilního robota od Intelu

Sdílejte článek přátelům →

Americký výrobce počítačových čipů uvolnil jako open source podklady pro výrobu mobilního robota, který je ve spojení s běžným mobilním telefonem schopen autonomního pohybu.

OpenBot je drobné vozítko, které vás díky softwaru od Intel Labs dokáže následovat jako věrný pes, nebo se zvládne samostatně pohybovat v prostoru a vyhýbat přitom překážkám. Tuto inteligentní „hračku“ si přitom dokáže poskládat každý jen mírně zručnější kutil z komponent vyrobených na 3D tiskárně a elektroniky Arduino, přičemž veškerá investice by se mohla vejít do patnácti set korun.

Pro tisk dílů autoři projektu doporučují jednoduchý materiál PLA, přičemž jim samotným se výroba všech komponent na 3D tiskárně Ultimaker S5 vešla do necelých čtyřiadvaceti hodin tisku. K montáži sestavy včetně zapojení elektroniky budete potřebovat maximálně hodinu.

Robot je tvořen platformou se čtyřmi koly a univerzálním držákem pro mobilní telefon (řídicí aplikace je určena pro telefony s operačním systémem Android). Popis projektu ilustruje níže pětiminutové video. Výrobní podklady si můžete stáhnout z webu www.openbot.org.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA