Siemens zaujímá dominantní postavení ve službách 3D tisku z kovů

Sdílejte článek přátelům →

Německý koncern Siemens soustavně investuje do technologií aditivní výroby již mnoho let. Pod svojí divizí pro energetiku vybudoval robustní provoz pro 3D tisk z kovových materiálů a nyní svoje zázemí i kompetence povyšuje na úroveň poskytovatele služeb na nejvyšší úrovni.

Ve spolupráci společností Siemens Energy a ZEISS vznikla platforma MakerVerse, která zajišťuje komplexní služby pro výrobu prototypů i zakázkových koncových dílů pro průmyslové zákazníky. K dispozici má široké portfolio technologií, ve kterém průmyslové 3D tiskárny doplňují také obráběcí CNC stroje a do budoucna jsou plánovány také vštřikolisy.

Hala s průmyslovými systémy pro 3D tisk kovových dílů. Foto: Siemens Energy

Siemens Energy je dnes jedním z největších uživatelů 3D tisku kovů na světě. Aditivně vyrábí v sériích například díly pro plynové turbíny, spalovací komory nebo prvky pro opravu turbínových lopatek či hořáků. ZEISS, který je předním světovým výrobcem průmyslové optiky, do společného podniku přináší například řešení pro metrologii a kontrolu kvality.

Prvky pro turbínové lopatky už Siemens standardně vyrábí 3D tiskem. Foto: Siemens Energy

Iniciativa MakerVerse, na které se investičně podílí ještě několik dalších subjektů, je jako digitální platforma určena pro rychlou obsluhu poptávek aditivní výroby se vším, co obnáší dodání hotového výrobku. Připraveno je automatické naceňování zakázek, stejně tak automatizovaná kontrola vyrobitelnosti a kontrola kvality na nejvyšší úrovni.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA