Samsung uspěl s patentem na vícebarevný tisk • Lenovo poprvé uvádí 3D tiskárny pod svými křídly

Sdílejte článek přátelům →

Jak se možnosti a využití 3D tisku rozšiřují, přibývá velkých značek ze světa hardwaru i softwaru, které aktivně vstupují do oblasti aditivní výroby – tu zajímavým hardwarovým patentem, onde pro změnu úzkou spoluprací se známým výrobcem tiskáren a podporou dalšího vývoje. Právě nyní se rozhoduje, kdo se v tomto odvětví zařadí mezi vedoucí hráče, kteří posunou technologie i služby o kousek dál, a kdo se pouze sveze, aby u téhle (mediálně vděčné) jízdy nechyběl. Co na to Samsung a Lenovo?

Samsung patří mezi vůbec největší světové konglomeráty se záběrem od těžkého průmyslu po elektroniku. Právě zde patří společnost mezi nejčilejší inovátory i dodavatele dalších značek zvučných jmen. Z našeho pohledu může být zajímavý nejnovější patent pokrývající vícebarevný tisk s využitím světlem vytvrzovaných inkoustů. Vícebarevný tisk je stále ve fázi hledání spolehlivé a dostupné technologie, která by umožnila zpřístupnit plnobarevné výtisky s dobrými fyzikálními vlastnostmi širšímu nasazení – včetně koncového trhu. Vzhledem k širokému záběru Samsungu lze usuzovat, že zmíněný patent je pouze jedním z dílků širší strategie vstupu korejské značky do světa aditivní výroby.

Také Lenovo, pro změnu největšího výrobce počítačů, to k 3D tisku táhne. Masivně investuje nejen do oblasti tzv. internetu věcí (IoT), ale také do digitální výroby. Společnost si vybrala 3D tiskárny asijské značky XYZprinting (kromě tradičních technologií nabízí i typ vhodný pro tisk jedlých materiálů), bude je dále podporovat a distribuovat. Výsledkem této podpory má být mj. uvedení dostupného 3D skeneru či tiskárny na technologii SLA.

Pod značkou XYZprinting najdeme například v USA populární 3D tiskárny da Vinci Jr. pro děti a dospívající (zdroj: XYZprinting)
Pod značkou XYZprinting najdeme například v USA populární 3D tiskárny da Vinci Jr. pro děti a dospívající (zdroj: XYZprinting)

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA