Materialise pomůže s tiskem milionů modelů ze SketchUpu • Kde najít skenované modely automobilů?

Sdílejte článek přátelům →

Společnost Materialise, která se čtvrtstoletí věnuje zejména aditivní výrobě pro profesionály a průmysl, spojila své síly se službou 3D Warehouse zahrnující miliony modelů z populárního SketchUpu, nástroje pro tvorbu 3D modelů.

Po skončení testovací fáze společného projektu by široká komunita uživatelů měla být schopna připravovat, sdílet a vyhledávat 3D modely určené k bezproblémovému tisku. Což – pokud ve SketchUpu modelujete – je zatím slabina tohoto nástroje. Cloudové technologie od Materialise, které stojí například za službou Ideas Worth Making, by tak měly pomoci s přípravou kvalitních STL modelů i 30milionové komunitě návrhářů ve SketchUpu.

Služba ScanningCars.com nabízí skenované modely aut pro 3D tisk (zdroj: ScanningCars.com)
Služba ScanningCars.com nabízí skenované modely aut pro 3D tisk (zdroj: ScanningCars.com)

Sháníte pro 3D tisk realistický model automobilu? Zkuste navštívit web ScanningCars.com, který nabízí rozrůstající se počet skenovaných modelů aut s uzavřeným povrchem. Skeny sice obsahují drobné artefakty poplatné metodě digitalizace, na druhou stranu přinášejí proporční věrnost, kterou volně dostupné 3D modely často nenabídnou. Cena za stažení je vesměs 8 dolarů za kus, vyzkoušet si ale můžete i vzorek zdarma. Každé stažení by mělo zahrnovat model s pevnými i pohyblivými koly.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA