Luxusní sluchátka Sennheiser IE 600 mají tělo vytištěné ze zirkoniové slitiny

Sdílejte článek přátelům →

Německý výrobce prémiových audiopřístrojů začal vyrábět komerční sluchátka 3D tiskem z kovového prášku.

Právě představený model sluchátek IE 600 se na první pohled chlubí použitou technologií. Jejich tělo je vyrobeno ze zirkoniové slitiny, která má sluchátkům zajistit prodlouženou životnost a jelikož se jedná o dosud unikátní využití aditivní výroby v koncovém produktu, funguje také jako marketingová vějička na technologické nadšence.

Kryt sluchátek je vyráběn v sériích ve stroji TruPrint 2000 od firmy Trumpf technologií laserového spékání práškových kovů (PBF-LB). Jako materiál byla zvolena zirkoniová slitina, která je až třikrát tvrdší než vysokopevnostní ocel, nereziví a nabízí působivou povrchovou strukturu.

Série sluchátkových krytů se po vytištění oddělí od základní platformy a projde několikastupňovým post-procesem a zušlechtěním.

Šokově zpevněné amorfní kovy na rozdíl od těch konvenčních při výrobě nevytvářejí krystalickou strukturu, což je právě případ použitého materiálu s komerčním názvem Heraeus Amloy ZR01. Dříve byla použita například v NASA k výrobě nástroje pro řezání ledu na jednom z měsíců planety Jupiter.

Foto: Sennheiser Electronic

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA