Firma Renishaw, která vyrábí mj. 3D tiskárny kovových dílů, hledá nové majitele

Sdílejte článek přátelům →

Většinoví vlastníci podniku – David McMurtry a John Deer – se rozhodli firmu prodat kvůli svému vysokému věku.

Renishaw je britský výrobce high-tech zařízení s přesahem do mnoha oborů, klíčová je především průmyslová metrologie a medicína. Podnik se věnuje také vývoji a výrobě zařízení pro 3D tisk kovových dílů z práškových materiálů, přičemž minimálně čtyři průmyslové 3D tiskárny této značky jsou nainstalovány také v České republice.

Navzdory komplikacím plynoucím z epidemie covid-19, ve Velké Británii navíc ztíženým probíhajícím Brexitem, si Renishaw i vloni udržela ziskovost, byť za cenu restrukturalizace, která mimochodem výrazně zasáhla právě divizi aditivní výroby.

McMurtry a Deer, jako předsedové představenstva, v Renishaw dohromady vlastní 53 % (od roku 1984 je Renishaw veřejně obchodovanou společností). Oba pánové už překročili osmdesátku, a proto se dle svých slov rozhodli hledat nového vlastníka, aby tak aktivně přispěli k pokračujícímu úspěchu firmy.

Prodejem byla pověřena společnost UBS, tržní valuace Renishaw se aktuálně pohybuje kolem 5 miliard liber.

Na fotografii: David McMurtry, předseda představenstva společnosti Renishaw (uprostřed) na archivním snímku provádí firmou delegaci s britským premiérem Davidem Cameronem.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA