3Dwiser v Praze připravuje pracoviště robotického navařování kovů od Meltio

Sdílejte článek přátelům →

Aditivní výroba z kovových materiálů je známa zejména prostřednictvím technologií používajících práškové materiály tavené laserem. Firma Meltio jako jeden z prvních výrobců na světě nabízí komerční řešení výroby kovových dílů z drátu.

Unikátní technologie Meltio využívá kompaktní tiskovou hlavu s více lasery o celkovém výkonu 1,2 kW. Je schopna zpracovávat kovovou surovinu ve formě drátu, prášku i obou současně. Metoda WP-LMD (Wire-Powder Laser Metal Deposition) umožňuje tisknout díly s vynikající mikrostrukturou a hustotou 99,998 %, výtisky vlastnostmi překonávají odlitky a výkovky.

Foto: 3Dwiser

Laserové navařování je možné použít jako doplněk k CNC stroji a propojit tak aditivní výrobu s obráběním. Výrobu volných geometrických tvarů a velkých dílů pro změnu umožní osazení této hlavy na robotické rameno. Přitom lze výrobky tisknout z běžně dostupných kovových drátů.

Od roku 2021 lze technologii Meltio naživo vidět ve společnosti 3Dwiser v Praze, která je jako člen skupiny Admasys International zástupcem značky Meltio na našem trhu. V jejím aplikačním centru 3D tisku nyní pracují na instalaci robotizovaného pracoviště pro navařování kovových dílů z drátu, které realizují se zatím nejmenovaným robotickým integrátorem.

Jak robotické navařování výrobku z drátu funguje, se můžete podívat na videu:

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA