VIDEO: Soukromník pracuje na výrazném zlevnění SLS technologie

Sdílejte článek přátelům →

3D tisk metodou laserového sintrování práškového materiálu stále představuje tu nejdražší, s nimiž se v aditivní výrobě setkáváme. Nyní se však začíná zdát, že by se to mohlo konečně změnit.

Softwarový inženýr Brandon Fosdick se pro SLS nadchnul natolik, že se rozhodl vyvinout svůj vlastní stroj tohoto typu. Zařízení pojmenované Ester umožní vytvářet fyzické díly z práškového materiálu jeho tavením prostřednictvím laserového paprsku.

Vzhledem k tomu, že o metodikách SLS výroby dosud nebyly uvolněny žádné dostupné informace, které by umožnily inspirovat se jako v případě technologie FDM, musel Brandon Fosdick začít zcela od nuly a vše si vymyslet.

V současnosti je už Ester schopna vyrábět díly z plastu a polyesteru, jejich rozlišení činí zhruba 150 mikrometrů. To je ve srovnání s komerčními SLS postupy sice poměrně málo, je to však jen začátek. Autor do svého zařízení investoval již zhruba dva a půl tisíce dolarů a jakmile bude se svým dílem spokojen, plánuje zahájit investiční kampaň na webu Kickstarter.

Pokud se mu jeho dílo zadaří, hodlá vyvinout další verzi systému, jenž by již měl být schopen výroby dílů z kovu.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA